تبلیغات
اعتراض پرستاران به بی عدالتی - لغو قرارداد پرستاران به دلیل پوشش نامناسب
جمعه 14 آبان 1389

لغو قرارداد پرستاران به دلیل پوشش نامناسب

   نوشته شده توسط: محمد یزدانی    

به پرستارانی كه لغو قرارداد شده‌اند حتی مهلت داده نشده كه تا پایان ماه كار كنند و علی‌رغم دعوت دوباره به كار، اما این پرستاران مایل به ادامه كار نبوده‌اند/با وجود نظارت دفاتر پرستاری،اما واحدهای گزینش فعال شده‌‌اند.
دبیركل خانه پرستار ایران گفت: بسیاری از پرستاران پیمانی بیمارستان امام خمینی از سوی گزینش لغو قرارداد شده‌اند.

محمد شریفی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا افزود: با وجود اینكه دفاتر پرستاری به شدت نسبت به پوشش و حجاب پرستاران سخت‌گیر است اما از سال گذشته و اوایل سال 89 گزینش دانشگاه علوم پزشكی تهران بی‌دلیل و به بهانه پوشش نامناسب بسیاری از پرستاران را لغو پیمانی كرده است.

وی ادامه داد: پرستاران همانند كارمندان مشاغل دیگر در شرایط معمولی كار نمی‌كنند و به دلیل رسیدگی به بیماران ممكن است پوشش آنها دچار مشكل شود و این در حالی است كه نسبت به سایر گروه‌های شاغل در بیمارستان حجاب خود را بیشتر رعایت می‌كنند.

شریفی‌مقدم گفت: به پرستارانی كه لغو قرارداد شده‌اند حتی مهلت داده نشده كه تا پایان ماه كار كنند و علی‌رغم دعوت دوباره به كار برخی از آنها، اما این پرستاران مسایل به ادامه كار نبوده‌اند.

دبیر كل خانه پرستار با انتقاد از نگاه مسئولان به حوزه پرستاری ادامه داد: بیشترین سخت‌گیری‌ها متوجه قشر پرستاری است كه در حوزه گزینش، حضور و غیاب، پرداخت كارانه و ارزشیابی‌ها همواره نسبت به پزشكان و اعضای هیات علمی مورد ظلم قرار می‌گیرند.


EJVRXQGVUF \RXUPXVLFORRS !