تبلیغات
اعتراض پرستاران به بی عدالتی - متن کامل نامه سرگشاده پرستاران به مجلس شورای اسلامی

متن کامل نامه سرگشاده پرستاران به مجلس شورای اسلامی
0

نویسنده :  administrator

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی ایران - جناب آقای دکتر لاریجانی

با عرض سلام و احترام

مجلس شورای اسلامی بعنوان رکن ارزشمند حاکمیت نظام و نمود عینی تمامیت دموکراسی جمهوری اسلامی ایران، در کنار قانونگذاری به منظور اداره امور کشور ،کارکرد مهم نظارت بر حسن اجرای مصوبات را نیز عهده دار بوده و از همین رو در راس امور قرار گرفته است.

پرستاران ایران که قشر نجیب و زحمتکش و فرهیخته جامعه اسلامی هستند ، با درک این مهم، مطالبات انباشته خود و نابسامانی و بی عدالتی موجود در حرفه پرستاری کشور را از طریق نظام صنفی خود به نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی ارجاء دادند و مجلس نیز هرچند در پروسه ای طولانی اما نهایتا" با رای خوب ، مصوباتی را تحویل دولت داده است.

از آنجائی که مطابق صریح کلیه قوانین و دستور صریح مقام معظم رهبری مبنی بر لازم الاجرا بودن مصوباتی که روال قانونی خود را طی نموده اند ، جامعه پرستاری کشور ، مراتب اعتراض خود را از بابت اجرایی نشدن قوانین مصوب پرستاری از جمله قانون تعرفه گذاری پرستاری و قانون کاهش ساعت کار پرستاران به استحضار مجلس شورای اسلامی رسانده و از آن جایگاه قانون و قانونگذاری انتظار دارد با سوال و پیگیری از مسئولان اجرایی امر ، بهانه های واهی طرح شده را که در سالهای متمادی برای اجرا نشدن قوانین پرستاری در مسیر این مصوبات گذاشته شده است کنار زده و بدینوسیله بخشی از مطالبات برحق جامعه پرستاری کشور را برآورده نماید.

تعرفه گذاری خدمات پرستاری طی مدت قریب به پنج سال از تصویب خود بهانه های تدوین شرح وظایف و استانداردهای خدمات پرستاری را با تدوین جامع و علمی موارد فوق توسط نظام پرستاری کشور پشت سر گذاشته و به بهانه مخالفت بیمه ها به مرحله اجرا نرسیده است.

آئین نامه اجرایی قانون کاهش ساعت کار پرستاران هم که به قانون ارتقاء بهره وری نیروهای بالینی معروف است،تامین کننده روح قانون و تامین کننده هدف قانونگذار نبوده است اما همین مقدار مختصر نیز عملا" به مرحله اجرا نرسیده و موجبات صلب اعتماد پرستاران و رویگردانی فارغ التحصیلان و شاغلین این حرفه را از اشتغال به پرستاری فراهم نموده است.

انتظار و خواسته پرستاران ایران از نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی ، سوال و پیگیری سرنوشت مصوبات خود در باره پرستاران و اجرایی نمودن صحیح قوانین پرستاری می باشد.


پرستاران

رسانه صنفی جامعه پرستاری ایران


EJVRXQGVUF \RXUPXVLFORRS !