تبلیغات
اعتراض پرستاران به بی عدالتی - پایین بودن دستمزد و سختی كار از علل عدم تمایل پرستاران برای جذب در دانشگاه‌هاست

پایین بودن دستمزد و سختی كار از علل عدم تمایل پرستاران برای جذب در دانشگاه‌هاست
ارسال شده در تاریخ : 9 / 9 / 1390
تعداد بازدید : ( 57 )
نویسنده :  administrator

 

محمد شریفی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا، افزود: تعداد پرستاران فارغ‌التحصیل در حال حاضر كم نیست ولی آنان ترجیح می‌دهند به جای اشتغال به پرستاری در مراكز درمانی مانند دانشگاه‌های علوم پزشكی بزرگ جذب سایر دستگاه‌ها و ادارات شوند. به عنوان نمونه بسیاری از آنان مایل هستند به عنوان مربی بهداشت، جذب آموزش و پرورش شوند یا خانه‌نشین شوند.

وی با بیان اینكه پرستاری جزو مشاغل پرخطر و زیان‌آور است، اظهار كرد: شیفت‌های كاری غیرمتعارف مانند شب‌كاری باعث اضطراب پرستاران و ابتلای آنها به اختلالات خواب و سرطان‌های پستان و پروستات می‌شود به طوری كه بر اساس مطالعات انجام شده مبتلایان به اختلال خواب هفت مرتبه از افرادی كه خواب مناسب دارند بیشتر دچار آسیب‌های ناشی از كار می‌شوند. از سوی دیگر 52,5 درصد از آسیب‌های شغلی به اختلالات خواب مرتبط است.

دبیركل خانه پرستار افزود: پرستاران در محیط كار خود با عوامل ابتلا به بیماری‌های خطرناكی مانند سل، ایدز، هپاتیت سرو كار دارند. بر اساس مطالعات انجام شده 95 درصد از پرستاران حداقل یك ‌بار در طول یك‌ سال با عوامل ابتلا به بیماری‌های عفونی مواجه شده‌اند.

وی در ادامه گفت: از میان كاركنان بیمارستان‌ها، پرستاران بیشترین گروهی هستند كه مورد خشونت‌های مختلف فیزیكی و كلامی قرار می‌گیرند. به عنوان نمونه بر اساس مطالعات انجام شده پرستاران ایرانی طی شش ماه دفعاتی از تعدی كلامی را تجربه می‌كنند.

شریفی‌مقدم در پایان با اشاره به دریافتی‌های پرستاران اظهار كرد: متاسفانه تبعیض موجود میان پرداخت‌های صورت گرفته به پرستاران و پزشكان یكی دیگر از دلایل مایل نبودن آنان برای جذب به دانشگاه‌های بزرگ علوم پزشكی است. این تفاوت باعث می‌شود كه آنان احساس حقارت كنند و انگیزه لازم را برای فعالیت نداشته باشند از سوی دیگر آنان در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در زمینه امور مربوط به خود نقشی ندارند.

 


EJVRXQGVUF \RXUPXVLFORRS !