تبلیغات
اعتراض پرستاران به بی عدالتی - وزیر بهداشت دستورالعمل اجرای قانون کاهش ساعت کاری پرستاران را ابلاغ کرد

رئیس کل سازمان نظام پرستاری:

وزیر بهداشت دستورالعمل اجرای قانون کاهش ساعت کاری پرستاران را ابلاغ کرد

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: وزیر بهداشت دیشب در اجلاس روسای دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور دستورالعمل اجرای قانون کاهش ساعت کاری پرستاران را ابلاغ کرد و پرستاران از ابتدای دی از مزایای این قانون برخوردار می شوند.

وزیر بهداشت دستورالعمل اجرای قانون کاهش ساعت کاری پرستاران را ابلاغ کرد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از خبرگزاری فارس، غضنفر میرزابیگی افزود: با ابلاغ وزیر بهداشت عملاً ساعت کاری پرستاران مطابق با جداول اعلام شده بر اساس سابقه خدمت، سختی کار و کار در شیفت های غیر متعارف تا 8 ساعت در هفته کاهش می یابد و تا زمانی که پرستاران جدیدالاستخدام بکارگیری شوند، مابه التفاوت کار اضافه پرستاران به آنان پرداخت می شود. 

وی گفت: البته همزمان با این ابلاغ دستور برگزاری آزمون استخدام 23 هزار پرستار نیز که پیش از این با دستور رئیس جمهوری مجوز  آن صادر شده بود نیز صادر شد و بر این اساس آزمون استخدام این پرستاران 29 بهمن امسال به صورت یکجا برگزار می شود و تأکید وزیر بهداشت این است که حتماً این پرستاران تا آخر امسال بکارگیری و مشغول به کار شوند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری ادامه داد: به این ترتیب پرستاران شاغل در بخش دولتی مابه التفاوت کار بیش از حد تعیین شده در قانون ارتقای بهره وری خدمات کارکنان بالینی نظام سلامت را به صورت اضافه کار ویژه حداقل از  ابتدای دی امسال تا آخر اسفند دریافت می کنند و از سال آینده با شروع به کار پرستاران تازه استخدام عملاً شاهد کاهش ساعت کاری پرستاران تا 8 ساعت در هفته خواهیم بود.

میرزابیگی گفت: اجرای قانون ارتقای بهره وری خدمات کارکنان بالینی نظام سلامت و کاهش ساعت کاری پرستاران خواست بیش از 95 درصد پرستاران است که طبق نظرسنجی های وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری خواهان کاهش ساعت کار به جای دریافت مابه التفاوت کار اضافه بودند.

وی ادامه داد: با اجرای این قانون با توجه به اینکه پرستاران استخدامی در بخش دولتی از طریق این آزمون به عنوان نیروهای استخدام دولتی هستند و از امنیت شغلی بالایی برخوردار خواهند بود، بیمارستانهای خصوصی نیز برای اینکه بتوانند پرستاران خود را نگه دارند باید قانون کاهش ساعت کاری پرستاران را اجرا کنند و امتیازهای تعیین شده در این قانون مانند محاسبه اضافه کار با ضریب 1.5 در شیف شب و روزهای تعطیل، منع اضافه کار مداوم بیش از 12 ساعت و مرخصی بیشتر برای پرستاران شاغل در بخش های روانی، سوختگی و... را اعمال کنند در غیر این صورت شاهد تخلیه پرستاران از بخش غیر دولتی و انتقال اکثر آنها به بخش دولتی خواهند بود.

وی اضافه کرد: اجرای این قانون باعث می شود فشار کاری پرستاران در کل کشور کم شود و پرستاران بتوانند با فراغ بال و استراحت بیشتر خدمات علمی و استاندارد پرستاری را به بیماران ارائه کنند در این صورت هم مردم از خدمات پرستاران راضی تر خواهند بود و هم عده معدودی از فارغ التحصیلان پرستاری که به علت سختی کار این حرفه قبلاً تمایلی به فعالیت در حرفه پرستاری را نداشتند اکنون برای فعالیت در این حرفه انگیزه پیدا می کنند.

میرزابیگی گفت: 23 هزار پرستار استخدامی در بخش دولتی دیگر نیروی قراردادی یا تبصره سه ای نیستند بلکه استخدام دولتی محسوب شده و به جای قانون کار تحت شمول قانون مدیریت کشوری قرار می گیرند و از امنیت شغلی بالاتری برخوردار می شوند.

وی ادامه داد: تنها نگرانی ما این است که فقط پرستاران قراردادی و تبصره سه ای شاغل در بخش دولتی با شرکت در این آزمون استخدام دولتی شوند و در عمل نیروی جدیدی به مجموعه اضافه نشود، این مسئله دغدغه وزیر بهداشت و معاون درمان وزارت بهداشت که برای اجرای این قانون واقعاً زحمت کشیدند نیز هست و قرار است با نظارت دقیق دانشگاههای علوم پزشکی و سازمان نظام پرستاری استخدام پرستاران به نحوی انجام شود که در عمل شاهد افزایش 23 هزار پرستار به مجموعه مراکز درمانی بخش دولتی باشیم و اگر قرار است از پرستاران قراردادی یا تبصره سه ای استخدام شوند باید معادل تعداد آنان پرستاران قراردادی جدید بکارگیری شوند.

وی اضافه کرد: استخدام 23 هزار پرستار طی یک آزمون در مراکز درمانی دولتی یک فرصت تاریخی و بی نظیر است که تکرار نمی شود و اگر دانشگاههای علوم  پزشکی در این زمینه دقت لازم را نداشته باشند ممکن است این فرصت تاریخی را بدون افزایش تعداد پرستاران شاغل خود از دست بدهند. در این صورت فردا نباید از کمبود نیرو گله ای داشته باشند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: نکته مهم دیگر این است که آزمون استخدام پرستاران باید در نهایت دقت، امنیت و شفافیت برگزار شود و از هر گونه دخالت عوامل غیر مجاز تأثیرگذار مانند رابطه بازی و سفارش در استخدام پرستاران باید پرهیز شود تا شاهد برگزاری یک آزمون پاک برای استخدام پرستاران باشیم.


EJVRXQGVUF \RXUPXVLFORRS !