تبلیغات
اعتراض پرستاران به بی عدالتی - امید و شادمانی به جامعه پرستاری ایران بازگشت
جمعه 26 آذر 1389

امید و شادمانی به جامعه پرستاری ایران بازگشت

   نوشته شده توسط: محمد یزدانی    

با صدور مجوز استخدام 23 هزار پرستار

امید و شادمانی به جامعه پرستاری ایران بازگشت

اعلام خبر صدور مجوز استخدام 23 هزار پرستار بعد از ماه ها انتظار، جان تازه ای به کالبد پرستاری ایران دمید و امیدواری، نشاط  و سرزندگی را به جامعه پرستاری کشورمان بازگرداند.

امید و شادمانی به جامعه پرستاری ایران بازگشت

 به گزارش خبرنگار نظام پرستاری، پرستاران تا چندی پیش که پیشنهاد استخدام پرستاران در برنامه پنجم توسعه با مخالفت مجلس و دولت مواجه شد نگران وضعیت رسیدگی به بیماران و آینده شغلی خود بودند اما اکنون صدور مجوز استخدام 23 هزار پرستار، نیرو نشاط و انگیزه برای ادامه مسیر را در آنان ایجاد کرد.

 مرضیه فاطمیان، سرپرستار بخش جراحی کودکان مفید در این باره می گوید: زمانی که خبر صدور مجوز استخدام پرستاران از شبکه های سراسری پخش شد بسیار خوشحال شدیم و خدا را شکر کردیم.

 وی می افزاید: ما و همکارانمان این اتفاق مبارک را نتیجه پیگیری ها و تلاش های مسئولان سازمان نظام پرستاری می دانیم و خوشحالیم که تحلیل برخی ها در زمینه اجرایی نشدن قوانین پرستاری و بازی خوردن پرستاران بین مجلس و دولت به وقوع نپیوست و سرانجام وعده رئیس جمهور در مرحله عملیاتی قرار گرفت.

سرپرستار بخش جراحی کودکان مفید با بیان اینکه 80 درصد پرستاران کشور عضو سازمان نظام پرستاری هستند می گوید: همکاران ما به فعالیت های حرفه ای و نظام صنفی و تشکیلاتی خود اعتقاد دارند و خوشبختانه سازمان نظام پرستاری طی این 8 سال تمام تلاش خود را برای رساندن پرستاران به جایگاه معیشتی، فرهنگی و اجتماعی مناسب انجام داده است.

وی با تقدیر از اعضای شورای عالی نظام پرستاری و هیئت مدیره نظام پرستاری تهران می افزاید: به تمام همکاران کادر پرستاری تبریک و به آقای میرزابیگی و معاونان ایشان خسته نباشید می گویم و امیدوارم همه ما ثمره تلاش هایشان در دیگر زمینه ها را نیز به زودی مشاهده کنیم.

سرپرستار بخش جراحی کودکان مفید می افزاید: در بیمارستان ما چندان گله و شکایتی از بیماران برای عدم رسیدگی ها نداریم اما آنچه که در مورد جلب رضایتمندی کامل بیماران مدنظر داریم هنوز به وقوع نپیوسته که امیدوارم با اجرای قانون کاهش ساعت کار و بکارگیری نیرو این دغدغه ما نیز برطرف شود.  

سیده سکینه میرحسینی، مترون سابق بیمارستان امام خمینی(ره) تهران و مشاور کنونی رئیس این مجتمع در امور پرستاری و حاکمیت بالینی با  ابراز خشنودی از این اتفاق، معتقد است: بخش زیادی از کمبودهای نیرو با بکارگیری این پرستاران حل می شود.

وی می گوید: اکنون وجود نیروهای شرکتی مشکلات بسیاری را برای سیستم های درمانی ایجاد کرده است. زیرا این نیروها به دلیل وضعیت خاص و حقوق پایین پس از مدت کوتاهی ترک خدمت می کنند.

مشاور رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) در امور پرستاری و حاکمیت بالینی با اشاره به کمبود شدید نیرو به ویژه در کلانشهر تهران می افزاید: به عنوان نمونه یک لاین از بخش ICU درمانگاه اورژانس در مجتمع بیمارستانی ما به دلیل کمبود نیروی پرستار بسته شده است. بر اساس استانداردها به ازای هر دو تخت بیمارستانی یک پرستار باید وجود داشته باشد اما اکنون مشکل کمبود نیرو در بخش ICU در درمانگاه ما به مرز بحران رسیده است.

از سوی دیگر زنان بخش عمده ای از جامعه پرستاری کشور را تشکیل می دهند که باید به عنوان مادر و همسر نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

مرضیه فاطمیان با تأیید این مطلب می گوید: عمدتاً پرستاران ترجیح می دهند به جای اضافه کار در بیمارستان زمان بیشتری را در کنار خانواده خود باشند و به فرزندان خود رسیدگی کنند. چرا که نقش پرستار قابل ارائه از سوی نیروهای جدید نیز هست اما کسی نمی تواند نقش مادر را برای فرزندان دیگری ایفا کند.

رضا کریم قرائی، کاردان اتاق عمل بیمارستان شهید بهشتی شیراز نیز در این باره می گوید: کاهش ساعت کار پرستاران باعث می شود آنان با فراغ بال بیشتری به وضعیت روحی، جسمی و تحصیلی فرزندان خود رسیدگی کنند. علاوه بر آن این امر در کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از ازدیاد ساعات کاری پرستاران بسیار مؤثر است.

سمیرا بیات، پرستار بیمارستان دولتی مشهد نیز نقش رئیس جمهوری، وزیر بهداشت و مسئولان نظام پرستاری را در بسترسازی برای اجرای قانون ارتقای بهره وری بی بدیل ارزیابی می کند و می گوید: هر چه میزان ساعت کار ما کاهش یابد، بین شیفت شب و ایام تعطیل با سایر شیفت های معمولی تفاوت ایجاد شود و اجباری برای انجام اضافه کار نداشته باشیم، رضایتمندی بیماران هم بالاتر می رود و این امر بیانگر این نکته است که ما پرستاران وظیفه خود را به درستی انجام می دهیم.

فاطمه کشاور، پرستار بازنشسته از رشت نیز می گوید: پیگیری های سازمان نظام پرستاری در صدور مجوز استخدام از سوی دولت چشمگیر است. به هر حال نظام پرستاری به عنوان سازمان صنفی فاقد قدرت اجرایی است و تاکنون کار خود را به درستی انجام داده است.

برخی از صاحبنظران پرستاری نیز معتقدند اجرای کامل قانون ارتقای بهره وری در کاهش آسیب های شغلی پرستاری تأثیر بسزایی دارد. چرا که کمبود نیرو، ساعات کاری بالا و شیفت های متوالی باعث خستگی پرستاران می شود و این معضل بدون شک در نحوه برخورد پرستار با بیمار بروز می یابد.

سکینه میر حسینی با اذعان به این مطلب می گوید: متأسفانه منشور حقوق پرستاران به درستی از سوی برخی بیماران و همراهان آنان رعایت نمی شود. از سوی دیگر پرستاران و پزشکان به عنوان 2 بازوی مهم در نظام سلامتی باید نحوه صحیح ارتباط با بیمار را طی دوره های آموزشی فرا بگیرند تا از این پس هم دریافت کنندگان خدمات درمانی راضی باشند و هم کادر درمانی به حوادث شغلی دچار نشوند.

علی شاهوردی، سرپرستار بخش داخلی بیمارستان شهدای کارگر تأمین اجتماعی یزد نیز می گوید: زمانی که پرستار از کار زیاد خسته است قدرت تحمل خود را از دست می دهد و ممکن است با همراه بیمار نیز جر و بحث کند که این مسئله همواره مشکلات زیادی را در بیمارستان ها به وجود می آورد اما اجرای قانون ارتقای بهره وری و استخدام پرستاران باعث می شود از میزان خستگی پرستاران کاسته شود و با مهربانی و عاطفه بیشتری با بیمار و همراهان برخورد کنند.

بر اساس ماده 2 قانون ارتقای بهره وری خدمات کارکنان بالینی نظام سلامت دستورالعمل کاهش میزان ساعت كار حداكثر تا 8 ساعت در هفته برای کادر پرستاری علاوه بر كشوری و لشكری برای بخش غیردولتی نیز لازم الاجرا خواهد بود. بنابراین پرستاران بخش خصوصی نیز از مزایای این قانون بی بهره نمی مانند.

علی اسدی، پرستار بخش ICU بیمارستان ایرانمهر درباره بسترهای لازم برای اجرای قانون ارتقای بهره وری در بخش خصوصی می گوید: کمبود نیرو در بیمارستان ما شدید نیست اما زمانی که بخواهیم تمام بندهای قانون ارتقای بهره وری را اجرا کنیم ناگزیر از جذب نیروی جدید هستیم تا کمبود نیروی ناشی از اجرای قانون جبران شود.

وی درباره قابلیت اجرای این قانون در بخش خصوصی می گوید: بسیاری از بیمارستان های خصوصی به ویژه بیمارستان های درجه یک تلاش می کنند خود را با استانداردهای موجود تطبیق دهند. بنابراین در صورتی که این قانون لازم الاجرا شود کسی نمی تواند زیر بار اجرای آن نرود.

پژوهش های مستند علمی نشان می دهد اگر پرستار بیش از 12 ساعت متوالی كار كند، احتمال میزان دارو دادن اشتباه به بیمار تا 3 برابر افزایش می یابد و مدیریت مؤثر، ارتقای انگیزه در پرستاران و همچنین افزایش توان علمی و مهارت‌های بالینی پرستاران در زمینه اجرای دستورات دارویی برای پیشگیری از بروز اشتباهات دارویی بسیار موثر است.

مجتبی فرجی، سوپروایزر آموزشی بیمارستان شهید معیری در این باره معتقد است اجرای قانون ارتقای بهره وری و کاهش ساعات کاری پرستاران می تواند از میزان بار خطاهای پرستاری ناشی از ازدیاد ساعات کاری و فعالیت بی وقفه پرستاران بکاهد.

با وجود صدور مجوزهای استخدام از این پس بسیاری از نیروهای طرحی و  شرکتی می توانند پس از انتشار آگهی استخدام دانشگاه علوم پزشکی در روزنامه ها برای استخدام رسمی خود اقدام کنند و دانشگاه ها نیز با برآورد نیاز خود و بسترسازی مناسب وزارت بهداشت را در اجرای این پروژه سراسری یاری می دهند.

در این میان آنچه بدیهی به نظر می رسد این است که صدور مجوز استخدام 23 هزار پرستار امیدواری زیادی را در جامعه پرستاری کشور برای بهبود شرایط کاری ایجاد کرده است، اکثر پرستاران کشور از این تصمیم مهم خوشحالند و معتقدند این تصمیم در بهبود کیفیت خدمات پرستاری و افزایش رضایتمندی بیماران از این خدمات تأثیر دارد البته این در کنار این امید و شادمانی انتظار برای اجرای تمام بندهای قانون ارتقای بهره وری خدمات کارکنان بالینی نظام سلامت نیز وجود دارد که منطقی است.


EJVRXQGVUF \RXUPXVLFORRS !