تبلیغات
اعتراض پرستاران به بی عدالتی - نخستین واکنش وزارت بهداشت به رد استخدام پرستاران در مجلس

نخستین واکنش وزارت بهداشت به رد استخدام پرستاران در مجلس

امامی رضوی: مشكل در ناهماهنگی معاونت‌های مختلف ریاست جمهوری است

معاون درمان وزارت بهداشت در نخستین واکنش به بحث رد استخدام پرستاران در مجلس، مشكل را در عدم هماهنگی میان معاونت‌های مختلف ریاست جمهوری عنوان کرد.

امامی رضوی: مشكل در ناهماهنگی معاونت‌های مختلف ریاست جمهوری است

 

به گزارش خبرنگار نظام پرستاری، حسن امامی رضوی درباره مخالفت مجلس و نماینده دولت با استخدام سالانه 15 هزار نیروی بهداشتی - درمانی و از جمله استخدام 23 هزار پرستار در برنامه پنجم توسعه، گفت: انتظار آن بود كه استخدام پرستاران و نیروهای بهداشتی - درمانی مورد نیاز حوزه سلامت در صحن مجلس به تصویب برسد و به این ترتیب مشكلات مربوط به استخدام در وزارت بهداشت حل شود.

 

وی ابراز امیدواری كرد كه در این مصوبه مجلس تجدیدنظر شود و گفت: وزارت بهداشت رایزنی‌هایی به این منظور انجام می‌دهد و امیدواریم این مصوبه اصلاح شود. از طرف دیگر نماینده دولت در صحن مجلس اعلام كرده كه استخدام نیروها در دولت قابل حل است بنابراین امیدواریم این كار در دولت حل شود. منتظر تصمیم دولت هستیم.

امامی رضوی در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر علت مخالفت نماینده دولت با استخدام پرستاران در صحن علنی مجلس، گفت: از علت مخالفت نماینده دولت با استخدام 23 هزار پرستار اطلاعی ندارم. اما به نظر می‌رسد مشكل در عدم هماهنگی میان معاونت‌های مختلف ریاست جمهوری است؛ چرا كه معاونت توسعه سرمایه انسانی اعلام كرده كه مجوز این امر باید از مجلس گرفته شود و از طرف دیگر معاونت برنامه‌ریزی و نظارت و راهبردی ریاست جمهوری در صحن مجلس اعلام كرد كه این موضوع از اختیارات دولت است و در دولت قابل حل است.

وی با اشاره به آخرین اخبار درباره پرداخت اضافه كار پرستاران تا زمان استخدام نیروهای مورد نیاز و كاهش ساعت كار آنها، گفت: برای این کار 40 میلیارد تومان به وزارت بهداشت اختصاص یافت كه این مبلغ برای توزیع به دانشگاه‌های علوم پزشكی ابلاغ شده است و اكنون باید در فیش حقوقی پرستاران لحاظ شده باشد.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: موضوع استخدام پرستاران منتفی نشده است و مسیر دیگری را طی خواهد كرد. دولت مجوزهایی برای استخدام نیروی انسانی دارد اما اینكه چه تعداد از این مجوزها در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد مشخص نیست. به این منظور تلاش می‌شود از مجوزهای عادی دولت برای استخدام پرستاران استفاده شود.


EJVRXQGVUF \RXUPXVLFORRS !