تبلیغات
اعتراض پرستاران به بی عدالتی - اخبار
جمعه 14 آبان 1389

اخبار

   نوشته شده توسط: محمد یزدانی    

پرداخت مابه‌التفاوت كاهش ساعت كاری پرستاران


رئیس كل سازمان نظام پرستاری كشور گفت: 68 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت مابه‌التفاوت كاهش ساعت كاری پرستاران اختصاص یافته كه با حقوق آبان یا آذر پرداخت می شود.

غضنفر میرزابیگی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به مدینه منوره گفت: مجوز استخدام 23 هزار پرستار طبق برنامه پنجم در دستور كار مجلس قرار دارد كه حداكثر ظرف هفته آینده به تصویب می رسد.

وی با بیان اینكه مابه التفاوت كاهش ساعت كاری پرستاران نیز در دستور كار قرار دارد گفت: برای این منظور 68 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است كه طبق برنامه ریزی های انجام شده با حقوق آبان و یا آذر ماه پرستاران پرداخت خواهد شد.

مسئول پرستاری مركز پزشكی حج و زیارت در مدینه در ادامه به وضعیت پرستاری در ایران اشاره كرد و گفت: طبق اعلام نظر شورای بین المللی پرستاری در جهان (ICN) پرستاران ایران به لحاظ مهارت و توانمندی در دنیا كم نظیر بوده و از نظر رتبه بندی توانمندی های فنی شان با چهار كشور اول دنیا برابری می كند.

وی با بیان اینكه در ایران با كمبود شدید پرستار مواجه هستیم گفت: به خاطر همین كمبود نیرو، پرستاران آن طور كه باید و شاید نمی توانند توانایی های خود را به منصه ظهور برسانند و لذا در عمل ممكن است طبق مهارت و توانمندی خود نتوانند انجام وظیفه كنند.

میرزابیگی در ادامه به اجرای طرح پرستار ولكام در بیمارستان مركز پزشكی حج و زیارت در مدینه منوره اشاره كرد و گفت: امسال برای اولین بار طرح پرستار ولكام را در این بیمارستان به اجرا درآورده ایم كه بسیار مورد استقبال بیماران اعم از سرپایی و بستری قرار گرفته است.

وی در این زمینه گفت: در این طرح به محض ورود بیمار به بیمارستان، پرستاری با او همراه شده و از لحظه پذیرش تا انجام سایر امور همراه وی است.

وی گفت: در این طرح پرستار ولكام تمام كارهای یك بیمار را تا لحظه ترخیص برعهده دارد.

میرزابیگی خاطر نشان كرد: در این بیمارستان چنانچه بیماری بستری شود برای اینكه به اعمالش برسد از طرف بیمارستان آمبولانسی به همراه پرستار تحصیلكرده دانشگاهی و پزشك متخصص در اختیار او قرار خواهد گرفت تا به موقع به انجام اعمال خود برسد.

وی همچنین به تشكیل كمیته كنترل عفونت بیمارستان مركز پزشكی حج و زیارت مدینه اشاره كرد و گفت: با توجه به اهمیت این كمیته، برای اولین بار در سال جاری كمیته كنترل عفونت مركز پزشكی حج و زیارت مدینه تشكیل و آموزشهای لازم به نیروهای خدمات، پرستاری و سایر نیروها داده شده است.

مشاور وزیر بهداشت در ادامه به اجرای یك طرح پژوهشی اشاره كرد و گفت: برای برخی بیماری هایی كه تقریبا زیاد شده است مانند انواع شكستگی ها به دلیل كهولت سن افراد و نیز سایر بیماری های شایع در موسم حج در بین زوار ایرانی اعزامی به عربستان، طرح پژوهشی در این زمینه در حال اجراست.

مسئول پرستاری مركز پزشكی حج و زیارت در خاتمه به تدوین كتاب پزشكی و پرستاری در حج اشاره كرد و گفت: با موافقت ریاست مركز پزشكی حج و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته این كتاب در كمتر از شش ماه آینده به چاپ خواهد رسید.


EJVRXQGVUF \RXUPXVLFORRS !