تبلیغات
اعتراض پرستاران به بی عدالتی - آغاز نامنویسی از پرستاران ایرانی برای کسب مدال بین المللی فلورانس نایتینگل

معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری خبر داد

آغاز نامنویسی از پرستاران ایرانی برای کسب مدال بین المللی فلورانس نایتینگل 

معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری از آغاز نامنویسی از پرستاران ایرانی برای معرفی پرستار برگزیده و کسب مدال بین المللی فلورانس نایتینگل خبر داد.

آغاز نامنویسی از پرستاران ایرانی برای کسب مدال بین المللی فلورانس نایتینگل

احمد نجاتیان در گفت و گو با خبرنگار نظام پرستاری با اعلام این خبر، افزود: متعاقب نامه شورای بین المللی پرستاران در خصوص انتخاب کاندیدا برای دریافت مدال بین المللی فلورانس نایتینگل، طی جلسه مشترکی که با جمعیت هلال احمر کشور برگزار کردیم، مقرر شد فراخوان نامنویسی پرستاران واجد شرایط و دریافت رزومه کاری آنان از سوی سازمان نظام پرستاری صورت گیرد و سپس با تشکیل کمیته کاری مشترک پس از انتخاب کاندیدای برتر، فرد برگزیده را به کمیته بین المللی صلیب سرخ معرفی کنیم.

وی تأکید کرد: مدال بین المللی فلورانس نایتینگل هر دو سال یک بار برای قدردانی از تلاش ها و مشارکت پرستارانی که خدمات برجسته ای را در جهت مراقبت از مردم آسیب دیده و آسیب پذیر در بحران ها و جنگ ها ارائه کرده اند؛ توسط کمیته بین المللی صلیب سرخ اهدا می شود.

معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری افزود: کمیته بین المللی صلیب سرخ امسال فراخوان جهانی خود را با شعار "پرستاران در بحران ها مراقب مردم هستند" اعلام کرد که پرستاران کشور ما نیز می توانند در این طرح نامنویسی شرکت کنند.

وی با اشاره به مشخصات اعلام شده این فراخوان جهانی برای نامنویسی پرستاران گفت: پرستار برگزیده صاحب مدال بین المللی فلورانس نایتینگل باید یا دارای خدمات برجسته در زمینه ارائه خدمات پرستاری و مراقبت از مردم و آسیب دیدگان در بحران ها و جنگ ها باشد یا با انجام فعالیت های آموزشی- پژوهشی در زمینه آموزش عمومی به مردم و توسعه سلامت در جامعه به ویژه هنگام بحران ها مؤثر بوده باشد.

نجاتیان خاطرنشان کرد: سازمان نظام پرستاری پس از دریافت و جمع بندی رزومه های پرستاران، کاندیدای مورد نظر خود را به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران معرفی می کند که فرد منتخب از طریق آنان به کمیته بین المللی صلیب سرخ در ژنو معرفی می شود.

وی با اشاره به توانمندی های پرستاران ایرانی، افزود: در سال های گذشته فردی به نام آقای غرویان در همدان با کسب مدال بین المللی فلورانس نایتینگل برای پرستاری ایران افتخار آفرید.

معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه پرستاران ما همواره در بحران ها و جنگ ها خدمات بسیار زیادی را به مردم ارائه داده اند، افزود: امیدوارم بتوانیم فردی را معرفی کنیم که با شایستگی موفق به کسب مدال بین المللی فلورانس نایتینگل شود و افتخار دیگری را برای نظام جمهوری اسلامی ایران رقم بزند.

وی افزود: پرستاران سراسر کشور تا پایان آبان فرصت دارند با ارسال رزومه و سوابق کاری خود از طریق پست الکترونیک به آدرس info@ino.ir در این طرح نامنویسی شرکت کنند.


EJVRXQGVUF \RXUPXVLFORRS !