تبلیغات
اعتراض پرستاران به بی عدالتی - تا زمان بهبود زخم های بیماری آبله مرغان ، امکان انتقال بیماری وجود دارد

تا زمان بهبود زخم های بیماری آبله مرغان ، امکان انتقال بیماری وجود دارد


آبله مرغان یک بیماری حاد ویروسی است که بیشتر در کودکان 2 تا 10 سال دیده می شود، این بیماری تا زمان پوسته ریزی زخم ها قابل انتقال به دیگران است.

دکتر « ایرج خسرونیا» رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران در این باره به (ایسنا) گفت: انتقال ویروس آبله مرغان از طریق ترشحات دهانی و تماس دست امکان پذیر است و 10 تا 15 روز بعد از ورود ویروس، علائم این بیماری همچون تب و لرز و جوش های آب دار در فرد مبتلا ظاهر می شود.
وی بروز علائم شدید یا خفیف بیماری آبله مرغان را درهر فرد متفاوت دانست و اظهار داشت: علائم آبله مرغان در افرادی که سیستم ایمنی قوی تری دارند، خفیف تر بوده اما در عین حال بروز علائم ثانویه از قبیل بیماری ریوی و عفونت میکروبی، نشانه ضعف سیستم ایمنی است.
دکتر خسرونیا ادامه داد: البته هر چه سن افراد در زمان ابتلا به بیماری آبله مرغان کمتر باشد علائم نیز خفیف تر است به همین دلیل آبله مرغان در کودکان با علائم کمتر اما در بزرگسالان با علائم بیشتری ظاهر می شود.
وی در پایان توصیه کرد: ابتلاء زنان باردار به ویژه در دوران سه ماهگی تا 9 ماهگی به بیماری آبله مرغان خطرات جدی را برای نوزاد به همراه دارد چرا که در این دوران اندام های اصلی بدن وی شامل چشم و گوش در حال شکل گیری بوده و ممکن است در اثر عفونت، تشکیل این اعضاء با مشکل روبرو شود.


EJVRXQGVUF \RXUPXVLFORRS !